כל מה שרצית לדעת על הסכם גירושין הדדי

הסכם גירושין הדדי מיועד להסדיר את כלל הסוגיות שכרוכות בפרידת בני הזוג. הסכם גירושין הדדי נועד להביא לסיום הסכסוך בין בני הזוג ולסיים את קשר הנישואים תוך התייחסות לחלוקת הרכוש, הסדרי המשמורת והראייה ודמי המזונות.

יחסים תרבותיים בגירושין

לאחר שבני הזוג מגבשים, הסכם גירושין בהסכמה, עליהם לפנות לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני לשם אישורו. כפי שרבים יודעים ומכירים, סכסוכי גירושין יכולים להיות מכוערים ולפגוע בילדים, פגיעה גדולה ומתמשכת. לחתימה על הסכם גירושין בהסכמה יכול להיות חשיבות רבה ומכרעת לאופן המשך חיי כלל המעורבים ועל האפשרות להמשך של היחסים באופן תרבותי. הסכם גירושין הדדי יכול להביא לפרידה תוך כבוד הדדי ושמירה על יחסים טובים כשאר שני הצדדים שמים את טובת הילדים במרכז.

גירושין בהסכמה וכבוד

רבים מאתנו מכירים הליכי גירושין שהחלו עם הסכם גירושין סטנדרטי והתגלגלו לכדי מאבק משפטי מר וכואב בבית הדין הרבני או בבית המשפט. זו הבעיה של הסכם גירושין סטנדרטי שהוא אינו מסדיר בהסכמה את הפרידה והגירושין. הסכם גירושין הדדי יתנהל מול עורך דין ומגשר כמו עו"ד אביטל חורף, על מנת להגיע מראש להסכמות כיצד ימשיכו בני הזוג לשתף פעולה גם לאחר הגירושין. לאחר החתימה על הסכם גירושין הדדי ההסכם מובא לאישור בית המשפט לשם קבלת התוקף המשפטי בלבד.

פתיחה של הסכם גירושין

הסכם גירושין הדדי כולל התייחסות לנושאים של חינוך, מזונות, חלוקת רכוש ועוד. פתיחת הסכם גירושין מתבקש על ידי מי מבני הזוג שחש חוסר שביעות רצון מהמצב הקיים. יתכן וסכום דמי המזונות אינם מספיקים את הצרכים או מעיקים על הכנסות האחר. נושא נוסף המעלה את הצורך של פתיחת הסכם גירושין נוגע לזמני השהות והמשמורת על הילדים

הסכם גירושין הדדי עם מגשר מנוסה

הסכם גירושין הדדי בהסכמה הוא האופציה הנכונה ביותר להליך גירושין אם הדבר אפשרי. מומלץ לעבור את התהליך תוך הסכמה  על עורך דין אחד שייצג בהליך את שני בני הזוג לשעבר. עורך דין אביטל חורף הוא מומחה לדיני משפחה ובעל ידע רחב בניסוח חוזים. יש לו את כל הכלים כמגשר מומחה בכדי להוביל אתכם לאורך תהליך הגירושין בהסכמה בהצלחה ותוך שמירת הכבוד העצמי של כל הצדדים.